سلام سلام سلام امیدوارم عالی باشید 🌹

پریروز اتفاقی تو یه کانالی دیدم " محمدرضا غفاری " مهمان برنامه پیشگو شده و چون تا حالا این برنامه رو ندیده بودم کنجکاو شدم که ببینم . خیلی برام جالب بود ، شبیه سفر در زمان بود یهو میبردت به گذشته های خیلی دور بعد یهو میرفتی به آینده ، و سوالایی که پرسیده میشد رو میتونستی از خودت هم بپرسی ، جواب بدی و خیلی هیجان انگیز بود . یکی از سوالا این بود که شما میتونی در تخیلاتت یه میهمانی 6 نفره بگیری که یکیش خودتی ، 5 نفر از مشاهیر و آدم هایی که در طول تاریخ بشریت میشناسی رو میتونی به این میهمانی دعوت کنی و از 1 روز تا یک قرن با هم معاشرت کنید و کیف کنید . یه لحظه بهش فکر کنید . حتی فکر کردن بهش هم میتونه جذاب باشه .همراه با میهمان منم به تاریخ سفر کردم اما یه چیزی ناراحتم میکرد . 3 یا 4 قسمتش رو دیدم و اسم هایی که هر مهمان میگفت هیشکدوم برام آشنا نبود و نمیشناختم . بهترین بازیگرهای زن یا مرد ، بهترین کارگردان ها ، بهترین نویسنده ها ، بهترین مشاهیر ، بهترین خواننده ها و و و ... منی که اینهمه به هنر علاقه دارم چرا حتی یه اسم هم نباید برام آشنا باشه . راجب فیلم ها و بازیگرا صحبت میکردن و من نمیفهمیدم چی دارن میگن . تصمیم گرفتم یه چرخی تو اینترنت بزنم و بهترین ها رو پیدا کنم . حتی با یه چرخ ساده در عرض یک روز کلی اسم جدید دیدم و کلی به اطلاعاتم اضافه شد ( هر چند در مقایسه با حجم اطلاعات بقیه هنوز صفرم ) اما برای شروع خوب بود . یه سرچ هم زدم بهترین فیلم های تاریخ سینمای جهان که تو معتبرترین سایت یعنی IMDB یه لیست بلند بالایی آورد و اولین فیلم بود " رستگاری در شاوشنگ " با بازی "Morgan Freeman " .

دانلودش کردم و امروز عصر نشستم به تماشا و همین الان تموم شد 😐 یه فیلم 2:24 دقیقه ای اینهمه طول کشید . یعنی بالاترین رنک این بود خدا به داد بقیه برسه . البته قبول دارم سلیقه ها فرق داره و احتمالا خیلی ها این فیلم رو دوست داشتن اما من اصلا باهاش ارتباط نگرفتم واقعا . به شدت خسته کننده و کسل کننده بود . فیلم هیچ رنگ و لعابی نداشت از اول تا آخر تو زندان بود و با سلیقه من جور در نمیومد . من یا کمدی دوست دارم یا عاشقانه ، رازآلود ، هیجانی یا پلیسی که هیشکدوم اینا نبود حداقل برای من . فقط منتظر بودم زودتر تموم شه تا برم تو سایت و امتیاز 1 بهش بدم بلکه دلم یکم خنک شه 😐😁😅 والا بخدا کلافه شدم تا تموم شد . اما فیلم دوم تو رنکینگ سایت " پدرخوانده " بود که تعریفشو خیلی شنیدم و به شدت دوست دارم ببینم . امیدوارم به تلافیه امشب و اولین فیلم که اینجوری شد ، حداقل این یکی عالی باشه .

* اگر کسی هست که فیلم " رستگاری در شاوشنگ " رو دیده خوشحال میشم نظرتون رو بهم بگید 🙂 . 

* راستی خیلی دوست دارم به سوال بالا هم جواب بدید لطفا : در یک میهمانی 6 نفره که یکیش خودتون هستید ، میتونید 5 نفر رو از مشاهیر جهان در طول تاریخ بشریت دعوت کنید به غیر از خانواده . اون 5 نفر چه کسانی هستند و یه توضیح کوتاه هم راجبشون بدید که بیشتر باهاشون آشنا بشیم . خودم هم بعدا میام و جواب میدم . اول جواب های شما ...

معمولا طولانی نوشتن رو دوست ندارم ، مرسی که تا اینجا رو با حوصله وقت گذاشتید و خوندید . ممنون . 

۴ ۰